Deze film maakt onderdeel uit van onze reeks THE FUTURE WE LIVE IN, te zien in maart en april in De Uitkijk.
Gebaseerd op de Amerikaanse sciencefictionroman Simulacron-3 (1964) van Daniel F. Galouye, vertelt deze film het verhaal van Fred Stiller (Klaus Löwitsch), een cybernetisch ingenieur die een ingrijpend bedrijfscomplot rond een virtual reality-computer ontdekt.
Deze labyrintische vertelling, gedateerd ver voor de huidige belangstelling voor kunstmatige intelligentie, was haar tijd ver vooruit. Zowel conceptueel als visueel biedt de film een fascinerende kijk op technologie en de bijbehorende ethische risico’s. Rainer Werner Fassbinder, icoon van de New German Film Movement, schetst in World on a Wire een satirisch en realistisch toekomstbeeld dat vandaag de dag nog even relevant is.
Dit futuristische meesterwerk, oorspronkelijk gemaakt als tweedelige miniserie voor de Duitse televisie, is pas recentelijk herontdekt en gerestaureerd als film. Wij vertonen de film daarom met 15 minuten pauze.
Deze film bevat Engelse ondertiteling.